MiastoZwiedzanie

Elbląg i jego atrakcje

Jest jednym z najciekawszych miast w Polsce, a położenie w pobliżu słynnych Żuław Wiślanych zapewnia mu sporą popularność. Malownicza okolica oraz ciekawe zabytki to najważniejsze czynniki, dzięki którym Elbląg stał się popularnym ośrodkiem turystycznym. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Na jakie zabytki koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

Elbląg to dla wielu z nas słynny Kanał Elbląski – ważna atrakcja oraz droga wodna, dzięki której pokonanie mazurskich jezior przestaje być problemem. Warto jednak pamiętać, że na terenie tego miasta czekają i inne atrakcje. Wspaniałym zabytkiem, którego w czasie wycieczki po Elblągu nie można pominąć, jest tutejsza katedra św. Mikołaja. Ten cenny zabytek z XIII wieku zachwyca i swa architektoniczną formą, i pięknym wystrojem wnętrza. Z pewnością warto tu zajrzeć i przyjrzeć się dokładniej tak ciekawym zabytkom sztuki sakralnej, jak pochodząca z XIV wieku chrzcielnica czy też figura św. Mikołaja, będąca ciekawym dziełem sztuki z XV stulecia. Kolejnym zabytkiem sakralnym, z którego Elbląg może być dumny, jest kościół NMP. Dumą tej świątyni są okazałe płyty nagrobne i epitafia, które od wieków wzbudzają podziw i ogromne zainteresowanie gości odwiedzających ten kościół.

Wspaniałe atrakcje czekają też na tych, którzy postanowią przespacerować się po historycznym centrum miasta. Uwagę turystów może tu przyciągnąć Brama Targowa z XIV wieku oraz zabytkowy dworek. Miłośników historii zainteresuje z pewnością Muzeum Archeologiczno – Historyczne, którego dumą są cenne eksponaty związane z historią miasta i jego okolicy.

Ponieważ Elbląg jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez wycieczki, nie można tu narzekać na zagospodarowanie. Noclegi na terenie miasta znajdziemy bez problemów, a coraz szersza oferta staje się dodatkową zachętą dla turystów, którzy chcą wypoczywać w tej części kraju.

Powiązane tematy
Zwiedzanie

Jakie polskie miasta warto zobaczyć?

Najpiękniejsze w podróżach jest to, że kierunków zwiedzania jest multum i zawsze pozostają te…
Czytaj dalej
Miasto

Elbląg – czy warto go odwiedzić?

Wielu z nas w drodze do Trójmiasta traktuje Elbląg jako miejsce, które nie posiada w sobie zbyt…
Czytaj dalej
Zwiedzanie

Co zabrać ze sobą na jesienny wyjazd?

Nie tylko latem warto zwiedzać polskie, urokliwe miasta. Również jesień to czas, w którym…
Czytaj dalej

1 Comment

Comments are closed.