MiastoZwiedzanie

Elbląg i jego atrakcje

Jest jednym z najciekawszych miast w Polsce, a położenie w pobliżu słynnych Żuław Wiślanych zapewnia mu sporą popularność. Malownicza okolica oraz ciekawe zabytki to najważniejsze czynniki, dzięki którym Elbląg stał się popularnym ośrodkiem turystycznym. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Na jakie zabytki koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

Elbląg to dla wielu z nas słynny Kanał Elbląski – ważna atrakcja oraz droga wodna, dzięki której pokonanie mazurskich jezior przestaje być problemem. Warto jednak pamiętać, że na terenie tego miasta czekają i inne atrakcje. Wspaniałym zabytkiem, którego w czasie wycieczki po Elblągu nie można pominąć, jest tutejsza katedra św. Mikołaja. Ten cenny zabytek z XIII wieku zachwyca i swa architektoniczną formą, i pięknym wystrojem wnętrza. Z pewnością warto tu zajrzeć i przyjrzeć się dokładniej tak ciekawym zabytkom sztuki sakralnej, jak pochodząca z XIV wieku chrzcielnica czy też figura św. Mikołaja, będąca ciekawym dziełem sztuki z XV stulecia. Kolejnym zabytkiem sakralnym, z którego Elbląg może być dumny, jest kościół NMP. Dumą tej świątyni są okazałe płyty nagrobne i epitafia, które od wieków wzbudzają podziw i ogromne zainteresowanie gości odwiedzających ten kościół.

Wspaniałe atrakcje czekają też na tych, którzy postanowią przespacerować się po historycznym centrum miasta. Uwagę turystów może tu przyciągnąć Brama Targowa z XIV wieku oraz zabytkowy dworek. Miłośników historii zainteresuje z pewnością Muzeum Archeologiczno – Historyczne, którego dumą są cenne eksponaty związane z historią miasta i jego okolicy.

Ponieważ Elbląg jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez wycieczki, nie można tu narzekać na zagospodarowanie. Noclegi na terenie miasta znajdziemy bez problemów, a coraz szersza oferta staje się dodatkową zachętą dla turystów, którzy chcą wypoczywać w tej części kraju.

Powiązane tematy
ZabytkiZwiedzanie

Święta Lipka: co warto tutaj zobaczyć?

To znane sanktuarium maryjne jest nie tylko celem licznych pielgrzymek, ale i ważnym punktem w…
Czytaj dalej
MiastoTurystykaZabytkiZwiedzanie

Elbląg: co warto zobaczyć w tym mieście?

Elbląg jest ciekawym celem wycieczki dla każdego, kto interesuje się historią i chce w ciekawy…
Czytaj dalej
MiastoTurystykaZabytkiZwiedzanie

Warto odwiedzić Elbląg, który został założony przez Krzyżaków

Osada założona przez Krzyżaków nad rzeką Elbląg ponad 70 lat była ich stolicą. Kiedy w 1246…
Czytaj dalej

1 Comment

Comments are closed.