Egzamin ósmoklasisty w Elblągu – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 dzielą się wrażeniami

Trwają egzaminy dla uczniów kończących szkołę podstawową. W Szkołach Podstawowych na terenie całego kraju, w tym w Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu, uczniowie przystąpili do drugiego dnia egzaminów, który obejmował test z matematyki. Ten przedmiot jest często uznawany za najtrudniejszy przez uczniów, a opinie na temat jego poziomu trudności w tym roku były różne.

Alicja i Marta ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu były jednymi z wielu uczniów, którzy przyznali, że egzamin z matematyki nie poszedł im dobrze. Jednak ich koleżanka z klasy, Liwia, miała inne odczucia. Długotrwałe przygotowania do egzaminu sprawiły, że zdaniem Liwii był on łatwy, a ona sama liczy na wysoką ocenę.

Niektóre części egzaminu z języka polskiego również wywołały mieszane reakcje u uczniów. Tymoteusz z klasy 8B stwierdził, że egzamin z polskiego był prostszy, mimo pewnych trudności z jednym z pytań. Michał z klasy 8A również przyznał, że test z polskiego był dla niego łatwiejszy niż egzamin z matematyki, mimo że nie udało mu się trafić z lekturą.

Wszyscy uczniowie podkreślali, że nie są zaniepokojeni zbliżającym się egzaminem z angielskiego. Co więcej, wielu z nich nie czuje potrzeby intensywnej nauki do tego testu, licząc na wysokie wyniki. Trzej uczniowie, Alicja, Marta i Liwia, wyrażają chęć rozpoczęcia nauki w liceum od września, choć nie podjęli jeszcze decyzji co do konkretnej szkoły. Tymoteusz planuje natomiast kierunek technika fotografii i multimediów w Zespole Szkół Gastronomicznych.