Adamowo: Zderzenie dwóch samochodów na drodze – mandat i punkty karnne dla sprawczyni

W środowe popołudnie, 15 maja, w okolicach godziny 13 w miejscowości Adamowo doszło do incydentu drogowego. Asp. Maciej Krztoń z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu na miejscu zdarzenia przekazał nam szczegółowe informacje na temat tego incydentu.

Zgodnie z jego relacją, 36-letnia kierująca toyotą wyjeżdżała ze swojej posesji z zamiarem przekroczenia jezdni i wjazdu na posesję po przeciwnej stronie. W trakcie tego manewru nie przyznała pierwszeństwa jadącemu prawidłowo oplowi, co doprowadziło do kolizji obu pojazdów.

Początkowe informacje dotyczące zdarzenia wskazywały na jedną nieprzytomną osobę. Jednak po przybyciu służb na miejsce okazało się, że obie uczestniczki incydentu są przytomne. Po dokonanej ocenie przez zespół ratownictwa medycznego, stwierdzono brak zagrożenia życia lub zdrowia dla kierujących.

Kierująca toyotą, która była sprawcą zdarzenia, została ukarana mandatem w wysokości 1500 zł oraz otrzymała 10 punktów karnych. Wszystkie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Na miejsce wypadku przybyły służby policyjne, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego.