Druga edycja zawodów Aktywnie w Parku Modrzewie już w najbliższą niedzielę

Jeżeli szukasz ciekawego sposobu na spędzenie najbliższej niedzieli (19.05), proponujemy aktywne popołudnie na marszobiegu orientacyjnym, który odbędzie się podczas drugiej edycji zawodów Aktywnie w Parku Modrzewie. Wydarzenie jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg.

W nadchodzącą niedzielę (19.05) Park Modrzewie ponownie zamieni się w arenę rywalizacji dla entuzjastów marszy i biegów orientacyjnych. To doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu wolnego dla każdego bez względu na doświadczenie. Organizatorzy zapewniają profesjonalną instrukcję na samym początku, co umożliwi nawet laikom z powodzeniem spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej.

Podczas inauguracyjnej edycji zawodów Aktywnie w Parku Modrzewie – marszobiegów orientacyjnych, która odbyła się 14 kwietnia, startowało ponad 100 osób. W najbliższą niedzielę biuro zawodów będzie usytuowane obok leżaków i otwarte od godziny 15:00. Start uczestników przewidziany jest pomiędzy 15:30 a 16:30. Po dotarciu na metę każdy z uczestników otrzyma słodki upominek.

Na zawodników czekają dwie trasy do wyboru: łatwa – rodzinna lub drużynowa dla początkujących, oraz trudniejsza przeznaczona dla zaawansowanych. Przed rozpoczęciem marszobiegu każdy otrzyma mapę parku z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które musi odnaleźć w jak najkrótszym czasie. Punkty są oznaczone stojakami z biało-pomarańczowymi lampionami.Miejsc te potwierdza się przy pomocy karty lub chipa w odpowiednich stacjach SI (system elektronicznego pomiaru czasu SPORT-IDENT). Po dobiegnięciu na metę zawodnicy natychmiast otrzymują wydruk z wynikami: czasem uzyskanym, międzyczasami i miejscem w swojej kategorii wiekowej wśród zawodników, którzy już wcześniej skończyli.

Organizatorzy zachęcają do regularnego udziału w zawodach w Parku Modrzewie. Każda osoba, która ukończy co najmniej cztery edycje, otrzyma pamiątkowy medal podczas wielkiego finału. Kolejne edycje odbędą się 2 czerwca, 7 lipca, 4 sierpnia a wielki finał przewidziany jest na 22 września.

Projekt „Aktywnie w Parku Modrzewie” jest realizowany dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Miasta Elbląg. Zawody są organizowane przez Elbląski Klub Orienteeringu EKO Gryf.