Dwa incydenty z rowerzystami w jednym dniu – szczegółowy raport

Dnia 13 listopada zanotowano dwa przypadki, w których rowerzyści stali się ofiarami zdarzeń drogowych. W obu sytuacjach niechronieni uczestnicy ruchu drogowego doznali szkód. Pierwsze z tych incydentów miało miejsce na ulicy Płk. Dąbka, gdzie strach i mandat były jedynymi konsekwencjami.

W tym miejscu doszło do zdarzenia, w którym 50-letnia kierująca samochodem marki Alfa Romeo uderzyła w przyczepkę rowerową, ciągniętą przez rowerzystę, podczas przekraczania przejścia dla pieszych. Na szczęście przyczepka była pusta. Sprawczyni została ukarana grzywną w wysokości 1100 złotych oraz otrzymała 10 punktów karnych.

Drugi incydent miał miejsce w miejscowości Kupin. Tam dochodzi do zderzenia między mężczyzną prowadzącym samochód VW Golf a rowerzystą, na łuku drogi. Rowerzysta, z poważnymi obrażeniami ciała, w tym złamaniami, został przewieziony karetką do szpitala. Śledztwo w sprawie tego wypadku prowadzą funkcjonariusze policji z Pasłęka.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że już o godzinie 16.00 następuje zmierzch, co znacznie ogranicza widoczność na drogach. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych i oświetlenia, szczególnie podczas poruszania się poboczem poza terenem zabudowanym, gdzie jest to naszym obowiązkiem.