Czy elbląskie Stare Miasto zyska kolejną figurkę Piekarczyka?

Pięć małych rzeźb zwanych Piekarczykami ozdabia obecnie staromiejską część Elbląga. Czy możliwe jest, że dołączy do nich szósty członek tej malowniczej rodziny?

Jest rok 2022. Elbląg zaskakuje swoich mieszkańców i turystów, stawiając na Starym Mieście miniatury Piekarczyków. Ta oryginalna inicjatywa, zasugerowana przez radnych Koalicji Obywatelskiej w projekcie budżetu na ten rok, kosztowała miasto 77 tysięcy złotych. Inspiracją dla tego pomysłu były popularne krasnale we Wrocławiu, gdzie ich liczba przekracza obecnie 360. Warto dodać, że za stawianie wrocławskich krasnali odpowiedzialne są różne instytucje i firmy, niekoniecznie powiązane bezpośrednio z samorządem miasta.

– Pierwsze miniatury Piekarczyków zagościły na elbląskim Starym Mieście w grudniu 2022 roku. Chcieliśmy dać sobie trochę czasu, aby zobaczyć reakcję mieszkańców i turystów na ten pomysł. Chcieliśmy stworzyć kolejny element promujący nasze miasto i jednocześnie odwołujący się do lokalnej legendy. Po dwóch latach widzimy, że mieszkańcy są entuzjastycznie nastawieni do naszej inicjatywy, więc postanowiliśmy ją kontynuować. Klub Radnych planuje wnioskować o umieszczenie kolejnych figurek Piekarczyków w naszym mieście w przyszłym roku. Dodatkowo, zamierzamy zachęcać elbląskich przedsiębiorców do przyłączenia się do tej akcji. Naszym celem jest stworzenie mapy i gry związanej z małymi Piekarczykami z Elbląga – oznajmił Robert Turlej, radny Koalicji Obywatelskiej.