Co zabrać ze sobą na jesienny wyjazd?

Nie tylko latem warto zwiedzać polskie, urokliwe miasta. Również jesień to czas, w którym można dostrzec wielu turystów na ulicach. Optymalne warunki do spacerów, przyjemny chłód oraz mała ilość ludzi i duży wybór miejsc noclegowych to główne atuty wycieczek jesienią. Niezależnie od długości wyjazdu warto na niego odpowiednio się przygotować i spakować wszystkie potrzebne rzeczy. O czym pamiętać wybierając się na jesienną wycieczkę?

Co zabrać na jesienny wyjazd?

Planując urlop w okresie jesiennym, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę uwarunkowania atmosferyczne w danym rejonie. Na plaży oraz w górach temperatura będzie o wiele niższa niż w sezonie letnim. Warto więc do walizki spakować bardzo ciepłe ubrania, nawet jeżeli temperatura w dzień sięga 20 stopni Celsjusza. Poranki oraz wieczory w tym okresie są już bardzo chłodne. O czym jeszcze warto pamiętać?

Jesienny wyjazd nad morze

Wyjeżdżając jesienią nad morze, oczywiście możemy zapomnieć o kąpielówkach, chyba że wybieramy się do Aquaparku. Niezbędnym przedmiotem mogą okazać się okulary przeciwsłoneczne, gdyż w tym okresie słońce momentami jest bardzo ostre. Must have każdego podróżnika jesienią jest także ciepła kurtka, polar, płaszcz przeciwdeszczowy. Jeżeli planujemy dłuższe spacery, to obowiązkiem jest zakup wygodnych butów, a przydatne mogą być kijki nordic-walking. Jeżeli pogoda będzie bardzo niesprzyjająca, to warto zabrać ze sobą akcesoria na pochmurne dni, jak: książki, karty, czy gry planszowe.

Jesienny wyjazd w góry

Tutaj lista rzeczy do zabrania jest bardzo podobna jak wyżej, jednak dodatkowo musimy zabrać jeszcze kilka elementów. Góry charakteryzują się bardzo zmienną pogodą, dlatego warto zabrać większą ilość rzeczy. Spośród nich wymieniamy: bieliznę termoaktywną, ciepły polar, spodnie i buty trekkingowe, czapkę, rękawiczki i komin lub szalik, termos, latarkę, optymalnie kijki trekkingowe.