Agresywny 43-latek z Braniewa zaatakował policjantów siekierą. Sąd postanowił go tymczasowo aresztować

Podczas jednej z interwencji w Braniewie, funkcjonariusze policji musieli stawić czoła agresywnemu człowiekowi. Mężczyzna, który okazał się być 43-letnim mieszkańcem miasta, nie tylko zignorował polecenia wydawane przez służby porządkowe, ale podjął także próbę ataku na policjantów, trzymając w ręku siekierę. Nawet mimo zawołań o upuszczenie niebezpiecznego narzędzia, sprawca nie wykonywał poleceń służb. W chwili interwencji był pod wpływem alkoholu.

Całe zajście miało miejsce w sobotę (06.04.2024) około godziny 19:00. Policjanci z komendy w Braniewie otrzymali zgłoszenie od jednego z obywateli, do którego mieszkania usiłował dostać się wspomniany 43-latek.

Mimo ostrzeżeń ze strony funkcjonariuszy, mężczyzna kontynuował swoje agresywne działania. W rezultacie został obezwładniony i zatrzymany przez policję.

Badanie alkomatem wykazało, że w czasie incydentu miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu, 43-latek usłyszał zarzuty związane z czynną napaścią na funkcjonariusza publicznego. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu środków zapobiegawczych – mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.