Elbląg zaprasza na rowerową grę miejską z elementami orientacji terenowej

Drodzy rowerzyści, Elbląg ma dla Was propozycję nie do odrzucenia! W niedzielę, 14 kwietnia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza Was na staromiejski rynek, skąd ruszy intrygująca zabawa – rowerowa jazda na orientację. Spotkanie rozpocznie się pod Bramą Targową, skąd uczestnicy wyruszą na poszukiwanie dziesięciu punktów rozmieszczonych po mieście. Przy każdym z nich czekać będzie pytanie do rozwiązania. Punktualnie o godzinie 10:30 otworzymy biuro zawodów, które umożliwi rejestrację uczestników. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny!

Tej formy rozrywki nie da się porównać z niczym innym. Rowerowa gra miejska to nie tylko świetna zabawa, ale również aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Ta organizowana przez nas propozycja to połączenie przyjemnego z pożytecznym – jazdy na rowerze z rozwijaniem umiejętności nawigacji przy użyciu mapy oraz spostrzegawczości. Dodatkowo, uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, rozwiązując zagadki związane z różnymi obiektami na terenie Elbląga.

Od godziny 10:30 uczestnicy będą mogli zapisywać się do udziału w grze w biurze zawodów znajdującym się przy Bramie Targowej. Tutaj otrzymają mapę Elbląga oraz kartę kontrolną, a także wszelkie potrzebne informacje. Punktualnie o 11:00 nastąpi start rywalizacji. Każda drużyna, rodzinny patrol rowerowy czy pojedynczy śmiałek – każdy uczestnik – będzie miał za zadanie dotrzeć do wszystkich punktów i rozwiązać tam czekające zagadki. Czas na wykonanie zadania jest limitowany do godziny 13:00. Na wszystkich, którzy pomyślnie ukończą wyzwanie, czekają specjalne upominki!