78. sezon artystyczny w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej już na horyzoncie

Filharmonia Warmińsko-Mazurska z radością zapowiada rozpoczęcie swojego 78. sezonu artystycznego. Sezon ten będzie utrzymany w duchu kontynuacji cenionych i popularnych wydarzeń, z dodatkiem interesujących nowości.

W kolejnym roku przewidziane jest przeprowadzenie festiwalu muzyki inspirowanej grami komputerowymi o nazwie Cyberatak. Ponadto, w planach jest stworzenie chóru dziecięcego działającego pod patronatem filharmonii oraz klubu dyskusyjnego „Pogadajmy o muzyce”, skierowanego przede wszystkim do młodzieży licealnej.

Liczni melomani będą mogli cieszyć się zwiększoną liczbą koncertów symfonicznych, które będą zawierały utwory, jakie dotąd nie miały okazji zabrzmieć na olsztyńskiej scenie.

„Posiadamy jedną z najlepszych orkiestr w kraju, co umożliwia nam prezentowanie publiczności zarówno arcydzieł muzyki klasycznej, jak i utworów powstałych w drugiej połowie XIX wieku czy w XX wieku. Planujemy zaprezentować kompozycje, które albo od dawna, albo nigdy nie były grane w Olsztynie” – zapewnił dyrektor filharmonii, Janusz Ciepliński.

Uroczyste zainaugurowanie nowego sezonu odbędzie się pod batutą jednej z najbardziej utalentowanych młodych polskich dyrygentek, Anny Sułkowskiej-Migoń. W koncercie weźmie również udział laureat 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.

Jednak nim to nastąpi, miłośnicy sztuki będą mogli odwiedzić otwarcie wystawy „Salvador Dali – Esencjonalnie”, która prezentować będzie niemal 90 dzieł jednego z najbardziej znaczących i fascynujących artystów XX wieku.