41-letni złodziej stali nierdzewnej z firmy w Elblągu zatrzymany przez policję

Na terenie jednego z elbląskich przedsiębiorstw doszło do incydentu, w którym uczestniczył 41-letni mężczyzna. Policjanci z Wydziału do spraw Przestępczości Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Elblągu postawili mu zarzut kradzieży stali nierdzewnej. Wartość skradzionego towaru sięgnęła kilkunastu tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna musiał stawić czoła aż szóstce zarzutów dotyczących kradzieży mienia, które wysłuchał na przesłuchaniu. Według śledczych, podejrzanemu można przypisać kradzież prawie pół tony stali nierdzewnej. Co więcej, nie jest wykluczone, że lista zarzutów może ulec powiększeniu. Wiadomo, że jego przestępcza aktywność skupiała się głównie na nocnych godzinach i miała miejsce w czerwcu tego roku.

Choć wartość skradzionego mienia została oszacowana na kilkanaście tysięcy złotych, większość stali udało się odzyskać dzięki działaniom policji. Odzyskany towar zostanie zwrócony prawowitemu właścicielowi.

Przestępstwo to jest nadal badane przez policję. Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Warto zauważyć, że podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.