20-letni napastnicy z Elbląga, odpowiedzialni za rozbojowy atak na lokal, zatrzymani przez policję

Siły policyjne w Elblągu zatrzymały młodego mężczyznę w wieku 20 lat, podejrzanego o dokonanie nocnego napadu na bar położony przy al. Grunwaldzkiej. Mężczyzna nie działał sam – wspólnikiem przestępstwa był jego rówieśnik. Pierwszego z podejrzanych udało się niewielkim opóźnieniem po incydencie zatrzymać pracownikom lokalu. Nad ranem, funkcjonariusze policyjnicy postanowili odwiedzić drugiego ze sprawców. Widząc ich, mężczyzna postanowił zabarykadować się we własnym mieszkaniu. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnych negocjatorów. W efekcie, drugi z podejrzanych został zatrzymany i umieszczony w areszcie.

Incydent miał miejsce około północy w popularnym barze przy al. Grunwaldzkiej. Jeden z 20-latków wkroczył do lokalu i zażądał bezpłatnej porcji jedzenia. Gdy nie spełniono jego bezprawnej prośby, zaatakował jednego z pracowników i siłą wymusił wydanie mu 1200 złotych z kasy. Jego wspólnik został zatrzymany na miejscu przez personel baru, jednak pierwszy ze sprawców zdążył uciec. Na miejsce natychmiast wezwanie zostało wsparcie policyjne.

Policyjni detektywi szybko ustalili dane personalne 20-latka i miejsce jego zamieszkania. Kiedy rano postanowili go aresztować, podejrzany zareagował poprzez zabarykadowanie się w swoim mieszkaniu. Wobec takiej sytuacji, konieczne było wezwanie policyjnych negocjatorów. Ostatecznie, młody mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w areszcie. Za popełnione przestępstwo rozbójników czeka kara od 2 do nawet 15 lat pozbawienia wolności, zgodnie z postanowieniami Kodeksu Karnego.