Obiekt wojskowy na terenie gminy Miłakowo – kolejny balon meteorologiczny pod zabezpieczeniem policji?

Na obszarze gminy Miłakowo doszło do nietypowego zdarzenia. Znaleziono tam obiekt, który wylądował nieopodal jednej z wsi. Terenem tym zajmują się funkcjonariusze policji z Ostródy, którzy podjęli odpowiednie działania aby go zabezpieczyć. Dalsze procedury zakładają przekazanie znaleziska w ręce wojska – to właśnie taką informację przekazał do wiadomości publicznej Rafał Jackowski, jeden z członków zespołu prasowego policji z województwa warmińsko-mazurskiego.

Jednym z mieszkańców tejże wsi było osoba, która zauważyła niewielki obiekt leżący nieopodal jej posesji. To ona powiadomiła o tym policję. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce i podjęli działania mające na celu zabezpieczenie obiektu. Następnie planują oddać go w ręce wojska. W międzyczasie przeprowadzane będą dalsze dochodzenia mające na celu ustalenie pochodzenia obiektu oraz określenie, co to za przedmiot – informował PAP Jackowski.

Jackowski dodatkowo zaznaczył, że wszystko wskazuje na to, że odkryty obiekt to balon meteorologiczny. Policjant podkreślił, że takie zdarzenia są coraz częstsze w tym regionie.

Pomimo niecodziennego znaleziska, nie ma potrzeby ewakuacji mieszkańców okolicznych terenów. Obecnie nie stwarzanie ono żadnego zagrożenia.