18 maja zapraszamy na piknik rodzinny z okazji Światowego Dnia Pszczół w Karczowiskach Górnych

Za zapylenie przeszło 300 tysięcy gatunków roślin (czyli ponad 87% wszystkich na Ziemi) odpowiedzialne są pszczoły. Jednakże ze względu na degradację naturalnego środowiska, te nieocenione owady są coraz bardziej zagrożone. Właśnie to stanowi główną motywację dla organizatorów rodzinnego pikniku, który odbędzie się 18 maja w Karczowiskach Górnych. Przewidziano szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Światowy Dzień Pszczół obchodzimy 18 maja, a jest to doskonała okazja, aby uświadomić sobie ich niebywałe znaczenie dla ludzkiego życia. W tę specjalną celebrację włączamy się również my, organizując Piknik Rodzinny – Dzień Pszczoły 20 maja (sobota) w Karczowiskach Górnych koło Elbląga.

Impreza skierowana jest do publiczności w każdym wieku. Dla najmłodszych zaplanowano animacje „Pszczela łąka” – gry, konkursy i zabawy. W trakcie pikniku będzie można przygotować „dziki posiłek dla każdego”. Każdy z uczestników będzie miał możliwość uczestnictwa w sadzeniu roślin miododajnych – do domu każdy zabierze dodatkowo własną roślinkę. W ofercie znajdują się również warsztaty budowania domków dla zapylaczy, wykład o zdrowotnych korzyściach płynących z miodu oraz degustacja różnych jego rodzajów. Można będzie również porozmawiać z pszczelarzem o jego codziennych zadaniach. Młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu zadbać będą o elementy artystyczne pikniku. Nie sposób zapomnieć, że przez cały czas trwania imprezy będzie rozpalone ognisko, umożliwiające pieczenie kiełbasek i innych specjałów.

Program Pikniku Rodzinnego – Dzień Pszczoły w skrócie prezentuje się następująco:

  • Występy wykonawców z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu o godzinie 11:00 i 14:00
  • Wykład o prozdrowotnych właściwościach miodu i degustacja miodów o godzinie 13:00
  • Pokaz pracy pszczelarza, ciekawostki o pszczołach o godzinie 14:30
  • Wspólne sadzenie roślin miododajnych
  • Warsztaty budowania domków dla zapylaczy (do wyczerpania materiałów)
  • Wspólne gotowanie
  • Pszczela łąka – animacje dla dzieci
  • Ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.