oszukana mieszkanka Elbląga zostawiła pieniądze przy śmietniku

Zostawiła swoje oszczędności przy śmietniku

Mieszkanka Elbląga została oszukana przez podszywającą się policjantkę, która poinformowała ją o zagrożeniu. Zapewniła ją przy tym, że złodzieje mają w planach okraść jej dom oraz konto bankowe. By chronić swoje oszczędności, kobieta miała wybrać pieniądze z konta bankowego i zostawić je przy śmietniku. 

Sytuacja mająca niedawno miejsce udowadnia, jak często zmanipulowani w chwili napięcia zaczynamy działać absurdalnie. Kobieta bowiem uwierzyła “policjantce” i zaniosła zapakowane 20 tys. złotych pod śmietnik. W dodatku do worka foliowego spakowała swoją biżuterię, którą wraz z gotówką w czarnym worku foliowym wyniosła i zostawiła przy koszu na śmieci. 

Gdy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, natychmiast udała się na posterunek, gdzie przyjęto zawiadomienie o przestępstwie oszustwa. Oficer prasowy KMP w Elblągu Krzysztof Nowacki przypomina, że niedawno miała miejsce bardzo podobna sytuacja. Kobieta, do której zadzwoniła osoba podszywająca się pod policjantkę, znała jednak ten sposób działania przestępców i zachowując ostrożność, nie dała się oszukać. Bądźmy ostrożni.