Zderzenie na ulicy Radomskiej w Elblągu: 73-latek uderzył w zaparkowany samochód i dachował

W środowe popołudnie, 31 stycznia, o godzinie 12, na elbląskiej ulicy Radomskiej miało miejsce zdarzenie drogowe, do którego doszło między dwoma samochodami osobowymi. Jedno z aut po kolizji znalazło się na dachu. Na miejscu były wykonane zdjęcia dokumentujące skutki zdarzenia.

Informacje przekazane przez policję sugerują, że kierujący toyotą corollą 73-letni mężczyzna poruszał się ulicą Radomską, jadąc od strony trasy Unii Europejskiej. Niespodziewanie uderzył w zaparkowany częściowo na chodniku samochód marki toyota avensis, w którym przebywała kobieta.

W wyniku natężenia uderzenia samochód starszego pana przewrócił się na dach. Ratownicy medyczni podjęli decyzję o przewiezieniu kobiety do szpitala w celu przeprowadzenia dodatkowych badań. Mimo zaistniałych okoliczności, 73-latek nie odniósł żadnych obrażeń. Jednakże nie był w stanie jasno wyjaśnić jak doszło do tego zdarzenia. Próbował tłumaczyć się, mówiąc że nie zauważył zaparkowanego pojazdu. Policja postanowiła odebrać mężczyźnie prawo jazdy, ale zdecydowała o niestosowaniu kary na miejscu. Zamiast tego skierowany został wniosek do sądu w celu ukarania kierowcy.

Obydwoje uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. W czasie prac wykonywanych przez odpowiednie służby na miejscu wypadku, ruch drogowy był utrudniony.