Elbląg: Przejęcie 5 nielegalnych urządzeń hazardowych przez funkcjonariuszy WMUCS

Podczas minionego tygodnia, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) zajęli się przeprowadzeniem akcji mającej na celu likwidację nielegalnego hazardu. W jej ramach przejęli łącznie 9 nielegalnych automatów do gier. Aparaty te były rozmieszczone w dwóch miastach naszego regionu, a mianowicie w Elblągu i Olsztynie.

Akcja rozpoczęła się w poniedziałek, 22 stycznia, kiedy to funkcjonariusze Referatu Realizacji i Gier Hazardowych z Olsztyna oraz Drugiego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Elbląga dokonali zabezpieczenia czterech nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Automaty te znajdowały się w centrum Olsztyna.

Lokal, w którym umieszczone były automaty, mieścił się w budynku mieszkalnym i był wyposażony w monitoring zewnętrzny. Dodatkowo dostęp do niego był możliwy dzięki kodowi, a osoby wchodzące były rejestrowane i identyfikowane za pomocą wideofonu. Po ustaleniu odpowiedniego kodu, służby mogły wejść do środka i przeprowadzić kontrolę. W jej wyniku, funkcjonariusze zabezpieczyli automaty oraz sprzęt służący do monitoringu, a całą dokumentację przekazali do Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Olsztynie.

Następnego dnia, 23 stycznia, funkcjonariusze z Drugiego Działu Kontroli Celno – Skarbowej Rynku skonfiskowali kolejne 5 automatów. Tym razem akcja odbywała się na terenie Elbląga. Właściciel punktu, w którym znajdowały się urządzenia, usłyszał zarzut organizowania nielegalnych gier hazardowych. Przeprowadzony na miejscu eksperyment procesowy potwierdził nielegalny charakter konfiskowanych automatów.