Zbliża się IX Elbląski Bieg Niepodległości z pomocą pacemakerów

Rozpoczęły się już przygotowania do IX edycji Biegu Niepodległości w Elblągu, wydarzenie to odbędzie się niebawem. Właśnie za kilka dni setki biegaczy zajmą swoje miejsca na linii startu dla pokonania określonego dystansu. Co więcej, uczestnicy mają szansę przebyć trasę według ustalonego wcześniej planu dzięki wsparciu pacemakerów (tzw. „zające”) z drużyny Bartnicki Team Elbląg.

Dla wielu zawodników biegowe wydarzenia stanowią doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności oraz kondycji fizycznej a także możliwość ustanowienia nowego rekordu osobistego. To samo dotyczy nadchodzącego IX Elbląskiego Biegu Niepodległości. Jeżeli Twoim celem jest ukończenie 10-kilometrowej trasy w określonym czasie, mamy dla Ciebie zachęcające informacje.

Podczas biegu, uczestnicy nie będą samotni – towarzyszyć im będą doświadczeni biegacze, rozpoznawalni po charakterystycznych balonikach. Zadaniem pacemakerów jest utrzymanie tempa tak, aby przekroczyć linię mety dokładnie po 45, 50, 55 lub 60 minutach. Wystarczy dołączyć do grupy o odpowiednim tempie i nie martwić się o nic więcej. Tempo biegu będą utrzymywać czterej pacemakerzy: Krzysztof Kraśnieński, Wojciech Bartnicki, Tomasz Jankowski oraz Jakub Jabłoński, reprezentujący drużynę Bartnicki Team Elbląg.

Można spotkać pacemakerów również w każdy poniedziałek, środę oraz piątek na bieżni lekkoatletycznej przy ulicy Saperów. Tam o godzinie 18:30 odbywają się bezpłatne treningi, otwarte dla wszystkich zainteresowanych – zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych biegaczy.

Zachęcamy wszystkich uczestników do ubrania się tego dnia w stroje w patriotycznych barwach. Organizatorzy sugerują zakup koszulki technicznej IX Elbląskiego Biegu Niepodległości, która po raz pierwszy została zaprojektowana w kolorze czerwonym. Koszulki, dostępne dla dorosłych i dzieci, można zamawiać tylko do niedzieli, 5 listopada.