Zaproszenie na imprezę kończy się aresztowaniem dwóch poszukiwanych mężczyzn

15 sierpnia, wczesnym porankiem około godziny 6.00, służby policyjne otrzymały informację o nietypowym zdarzeniu. Jak doniósł zgłaszający, pewien mieszkaniec Sopotu zaprosił na domówkę trzech swoich kompanów. Gdy na krótką chwilę opuścił pomieszczenia mieszkalne, zaskoczony był faktem, iż jego goście zdecydowali się zamknąć od środka i od przeszło dwóch godzin nie pozwolili mu powrócić do jego własnego lokalu.

Na sygnał interwencji natychmiastowo zareagowali funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego. Już na miejscu zdarzenia postrzegli interesującą sytuację – jeden z mężczyzn wyskakiwał przez okno mieszkania próbując zbiec. Bez wahania ruszyli w pogoń za uciekinierem, którym okazał się być 35-letni rezydent Elbląga. Po krótkotrwałym pościgu mężczyzna został zatrzymany. Sam przyznał, że powodem jego ucieczki było świadomość bycia osobą poszukiwaną przez prawo. Funkcjonariusze zweryfikowali tę informację w systemach policyjnych i potwierdzili, że według wyroku Sądu Rejonowego w Złotowie mężczyzna ma do odbycia karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo.

Wrócili więc na miejsce interwencji z zatrzymanym, gdzie spotkali dwóch innych mężczyzn, będących wcześniejszymi gośćmi zgłaszającego. Okazało się, że to oni byli tymi, którzy zamknęli się w jego mieszkaniu. Po dokonaniu formalnej legitymacji i sprawdzeniu danych w bazach policyjnych okazało się, że jeden z nich, 24-latek, również jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mimo braku świadomości tego faktu ze strony mężczyzny, policjanci ustalili, że zgodnie z zarządzeniem Sądu Rejonowego w Kluczborku 24-latek ma do odbycia karę 165 dni pozbawienia wolności za znęcanie się nad inną osobą.

Zatrzymani zostali umieszczeni w policyjnej celi. W najbliższym czasie funkcjonariusze przewiozą ich do jednostki penitencjarnej celem odbycia wyznaczonych przez sąd kar.