Zadbana skóra latem

Przesuszona i odwodniona skóra latem to problem wielu osób. Chociaż często występuje on po opalaniu, to jednak nie jest związany jedynie z tą czynnością. Tak naprawdę wystarczy niewielka ekspozycja na słońce, aby nasza skóra zmieniła nieco swój odcień, a także właściwości. Zawsze dobrze nawilżona, latem może stać się bardzo sucha, a nawet zacząć się łuszczyć, jeśli nie poświęcimy jej uwagi. Warto więc zastanowić się co zrobić kiedy nasza skóra jest przesuszona, a także jak nie doprowadzić jej do takiego stanu.

Jak dbać o skórę

Jeżeli wychodzimy z domu i wiemy, że przez pewien czas będziemy przebywać na słońcu, warto nałożyć na skórę warstwę kremu czy sprayu z filtrem, który ochroni nas przed działaniem promieni słonecznych. W zależności od tego na jak wysokiej ochronie nam zależy możemy postawić na nieco niższy filtr, na przykład 20 lub na te wyższe, np. 30, czy nawet 50. Ten ostatni jest szczególnie polecany na twarz, a także dla dzieci na całe ciało. Po za tym, po powrocie do domu i wzięciu prysznica, warto nałożyć na skórę balsam nawilżający i regenerujący, który będzie miał pozytywny wpływ na jej wygląd. Podobne czynności warto wykonać jeśli zauważyliśmy, że nasza skóra zaczęła się łuszczyć, gdyż wcześniej o nią nie zadbaliśmy.

Dbanie o skórę od wewnątrz

Nakładanie kremów i balsamów odżywczych nie jest jedyną metodą na zachowanie ładnie wyglądającej świetlistej skóry. Bardzo ważne, jeśli nie ważniejsze jest również jej odżywienie od wewnątrz. Musimy więc przyjrzeć się naszym nawykom żywieniowym. Tak naprawdę im lepiej się odżywiamy, tym lepiej będzie wyglądać nasza skóra i całe ciało. Poza tym, trzeba pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów. Najlepiej jeśli będzie to zwykła woda w ilości przynajmniej 1,5 litra dziennie. To właśnie odpowiednie nawodnienie skóry od wewnątrz przyczynia się do zachowania sprężystości i jędrności oraz elastyczności. Dzięki teu będziemy się cieszyć jej pięknym wyglądem.