Wypadek na ulicy Browarnej w Elblągu: auto dostawcze uderzyło w tramwaj

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło na elbląskiej ulicy Browarnej, gdzie doszło do kolizji między samochodem dostawczym a pojazdem komunikacji miejskiej, jakim jest tramwaj. W wyniku tego incydentu, jeden z pasażerów tramwaju został przetransportowany do jednostki medycznej – informuje lokalna straż miejska.

Rzecznik prasowy elbląskiej policji, Krzysztof Nowacki, podał do wiadomości, że winę za wypadek ponosi 23-letni kierowca pojazdu marki Iveco. Mężczyzna ten nie zadbał o należytą ostrożność za kółkiem i doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym tramwajem.

W wyniku tego zdarzenia, jedna z osób podróżujących tramwajem, 42-letnia kobieta, została przewieziona do szpitala. Niemniej jednak, nie jest jeszcze znany stopień jej obrażeń. Kierujący samochodem dostawczym był na tyle rozsądny, że nie prowadził pojazdu będąc pod wpływem alkoholu, pomimo to, straż miejska zdecydowała się na odebranie mu prawa jazdy. Dodatkowo, prawidłowo zachował się motorniczy tramwaju, który również był trzeźwy. Z powodu konieczności uporządkowania miejsca wypadku, ruch na ulicy Browarnej jest znacząco utrudniony.