Współtworzenie zieleni Elbląga – zaproszenie do wiosennego sadzenia drzew

Pragniemy serdecznie zaprosić mieszkańców Elbląga oraz pobliskich terenów, do wspólnego przyczyniania się do zazieleniania naszej przestrzeni miejskiej. Tę wyjątkową okazję oferują nam leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg, którzy będą prowadzić wiosenne zasiewy.

Nasz ekologiczny projekt odbędzie się 6 kwietnia 2024 roku. Punktualnie o godzinie 10:00, spotykamy się przy ulicy Jagodowej w Elblągu, co jest odległe o około 1 km od leśniczówki Dąbrowa (dokładna lokalizacja jest dostępna na mapie poglądowej). Dotarcie na miejsce nie stanowi problemu. Można tutaj dotrzeć samochodem, korzystając z publicznego transportu – konkretnie autobusu linii 18 i wysiąść na przystanku ROD Skowronek II (który jest odległy o około 2 km od miejsca sadzenia) lub ścieżkami rowerowymi, w tym trasą rowerową GreenVelo. Dla ułatwienia dotarcia, trasa od parkingu leśnego będzie odpowiednio oznakowana.

Gdy uporamy się z naszym ekologicznym zadaniem i posadzimy nowy las, czeka nas dodatkowa atrakcja. Wszystkich uczestników zapraszamy na ognisko, gdzie wspólnie podsumujemy akcję i upamiętnimy to wydarzenie grupowym zdjęciem.

Na koniec, pragniemy przypomnieć, aby każdy z uczestników zaopatrzył się w szpadel i rękawice – dysponujemy ich ograniczoną ilością. Całość sadzenia planujemy zakończyć około godziny 13:00.