Wielki turniej Tauron Pucharu Polski w Elblągu – ostatnia szansa na zdobycie pucharu dla żeńskich drużyn siatkówki

Przygotujcie się na ekscytujące wydarzenie w sporcie kobiecym: finał Tauron Pucharu Polski, który odbędzie się już w ten weekend. Jest to końcowy etap tych prestiżowych rozgrywek siatkarskich, które po raz pierwszy zostaną zorganizowane w Elblągu, a zainteresowanie nim jest ogromne. Bilety na wszystkie mecze zostały już nabywane.

Podczas konferencji prasowej, Wiesław Kozieł, wiceprezes Polskiej Ligi Siatkówki, wyraził swoje zadowolenie z tego, że po siedmiu latach organizowania turnieju w Nysie, teraz ma on miejsce w Elblągu. Wyraził nadzieję, że będzie to sportowo silny turniej i podkreślił trudność wskazania faworyta do zwycięstwa. Zapowiedział też, że Radomka może sprawić niespodziankę i zdobyć Puchar Polski.

Weekend 15 i 16 lutego przyniesie nam emocjonujące sportowe starcia w Elblągu. Finałowy turniej Tauron Pucharu Polski Kobiet umożliwi kibicom obserwację rywalizacji najlepszych zawodniczek. O tytuł mistrza powalczą drużyny: ŁKS Commercecon Łódź, Moya Radomka Radom, KS DevelopRes Rzeszów i obecni mistrzowie – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała.

Anna Obiała, zawodniczka ŁKS Commercecon Łódź, podczas konferencji prasowej podkreśliła ogromne pragnienie zwycięstwa zarówno wśród kibiców, klubu, jak i zawodniczek. Zapowiedziała też, że rywalizacja będzie na wysokim poziomie, ponieważ każda drużyna przyjechała w swojej najlepszej dyspozycji.

Michal Mašek, trener KS DevelopRes Rzeszów, wypowiedział się o swojej drużynie jako świadomej celu i dobrze wykonującej swoją pracę. Podkreślił także, że nie potrzebują specjalnej motywacji, a kluczowe jest odpowiednie podejście do gier.

Zawodniczka Moya Radomka Radom, Kamila Witkowska, wyraziła ambicje wszystkich zespołów, które chcą zdobyć to cenne trofeum. Przyznała, że to byłoby dla niej znaczące osiągnięcie zarówno dla jej samej, jak i dla miasta Radomia.

Po raz pierwszy w historii Elbląg będzie gospodarzem finałowego turnieju Tauron Pucharu Polski, który przez ostatnie siedem lat odbywał się w Nysie. Mecze odbędą się w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Na trybunach zasiądzie prawie 2,7 tys. kibiców. Bilety na to dwudniowe wydarzenie zostały szybko sprzedane.

Jak podkreślił Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, turniej ten jest nie tylko gratką dla kibiców, ale także ogromną promocją dla miasta. Prezydent Elbląga, Michał Missan, również wyraził satysfakcję z faktu, że sala została wyprzedana i wyraził nadzieję na liczne odwiedziny gości z kraju i zagranicy.

Półfinały rozgrywek odbędą się w sobotę, 15 lutego, a wielki finał odbędzie się w niedzielę, 16 lutego. Mecz finałowy rozstrzygnie, kto zdobędzie pierwszy trofeum w polskiej siatkówce w roku 2025. Wszystkie mecze będą transmitowane na kanale Polsat Sport 1.