Weekend pełen kodowania: bezpłatne warsztaty programowania dla młodych entuzjastów w Elblągu

Nadchodzący weekend (2-3 września) przyniesie niecodzienną atrakcję dla dzieci i młodzieży zainteresowanych technologią. Elbląg stanie się miejscem, gdzie młodzi pasjonaci informatyki będą mieli szansę na pogłębienie swojej wiedzy podczas bezpłatnych warsztatów programowania pod hasłem „Koduj z Gigantami”. W ramach tego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję nie tylko zdobyć podstawowe umiejętności programistyczne, ale także samodzielnie stworzyć swoją pierwszą grę lub aplikację.

Warsztaty „Koduj z Gigantami” są organizowane przez Niepubliczną Placówkę Oświatowo-Wychowawczą „Giganci Programowania”, która działa na terenie Elbląga. 13. edycja tych zajęć skupi się na problematyce sztucznej inteligencji, której znaczenie w dzisiejszym świecie technologii rośnie z dnia na dzień.

Zajęcia odbędą się 2 i 3 września w siedzibie „Gigantów Programowania”, znajdującej się w Elblągu przy ul. Hetmańskiej 15 lok. C. Każde z warsztatów potrwa 90 minut, a w ciągu jednego dnia zaplanowano pięć takich spotkań. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat i 13-18 lat. Wszyscy, niezależnie od wieku, będą mieli okazję dowiedzieć się, jak tworzyć własne gry i aplikacje.