W Elblągu auto wjechało pod tramwaj

W nocy z dnia 25 września, około godziny 20, w Elblągu na skrzyżowaniu ulic Obrońców Pokoju i Robotniczej miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe. Do kolizji doszło pomiędzy samochodem a tramwajem, jednak na szczęście żadna z osób zaangażowanych w ten incydent nie doznała obrażeń.

W odpowiedzi na sytuację, organy ścigania i służby ratunkowe szybko dotarły na miejsce. Niedługo po zdarzeniu, na miejscu byli już obecni funkcjonariusze policji, strażacy oraz ekipa medyczna, gotowi udzielić potrzebnej pomocy.

Z przeprowadzonego przez policjantów z drogówki elbląskiej dochodzenia wynika, że kierowca 56-letni mężczyzna, który prowadził pojazd osobowy, wymusił pierwszeństwo podczas skrętu w prawo z ulicy Obrońców Pokoju na ulicę Robotniczą. Pomimo przestrzegania znaku „STOP”, mężczyzna ostatecznie postanowił ryzykować i wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżający tramwaj. Kierująca tramwajem motornicza miała w tym czasie zielone światło.

Zarówno sprawca kolizji, jak i motornicza tramwaju byli na miejscu zdarzenia trzeźwi. Na szczęście nie doszło do żadnych poważnych obrażeń, a jedyną konsekwencją dla mężczyzny będzie mandat nałożony przez interweniujących policjantów.