Utrudnienia na drodze S7: protesty rolników powodują korki w rejonie Elbląga

Ciągłe protesty rolnicze w okolicach Elbląga, mimo krótkotrwałej przerwy, nadal utrudniają życie kierowców. Nierozwiązane konflikty prowadzą do kolejnych blokad drogi S7, która jest główną trasą do Gdańska. W związku z tym, w nadchodzących dniach, kierowcy mogą spodziewać się znacznych opóźnień i utrudnień. Poniżej przedstawiamy dokładne miejsce, w którym są organizowane blokady.

Protestujący rolnicy nie ustępują i codziennie blokują ruch na drodze S7 w pobliżu miejscowości Kmiecin, w powiecie nowodworskim. Od godziny 8 rano aż do 16.00, ten odcinek drogi pomiędzy Elblągiem a Nowym Dworem Gdańskim staje się niemożliwy do przejechania. W odpowiedzi na te wydarzenia, policja przygotowała specjalne objazdy dla kierowców.

Z powodu planowanych na każdy dzień blokad drogowych przez rolników na odcinku S7 koło Kmiecina, policja już od skrzyżowania Elbląg Zachód wskazuje alternatywne trasy dla samochodów udających się w stronę Gdańska. Objazdy prowadzą przez miejscowości Bielnik Drugi i Marzęcino, co niestety wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami. Kierujący muszą tam liczyć się z koniecznością poruszania się węższą niż zwykle drogą i jazdą z mniejszą prędkością, co prowadzi do tworzenia się korków. Ta sytuacja ma potrwać przez najbliższe dni – informuje nadkomisarz Krzysztof Nowacki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.