Śmierć młodego mężczyzny w Elblągu: Wyniki sekcji zwłok wykluczają udział osób trzecich

Grażyna Jewusiak, reprezentująca Prokuraturę Okręgową w Elblągu, publicznie potwierdza, że wyniki sekcji zwłok zmarłego młodzieńca nie dają podstaw do podejrzeń o udziale osób trzecich w jego śmierci.

Historia ta zaczęła się 9 lutego, kiedy pokój młodego człowieka zamienił się w scenerię tragicznego wydarzenia – wtedy to właśnie stracił on życie. Jego rodzina i najbliżsi zgodnie utrzymują, że poprzedniego dnia podjęli próbę wezwania pogotowia ratunkowego do mieszkania mężczyzny. Niestety, z jakiegoś powodu dyspozytor odmówił wysłania karetki.

Sekcja zwłok 27-latka miała miejsce 21 lutego. Według prokurator Jewusiak, wyniki tej procedury nie tylko wykluczają jakiekolwiek przypuszczenia o udziale osób trzecich w tragedii, ale także dowodzą, że przyczyną zgonu mężczyzny były problemy zdrowotne.

Prokurator Jewusiak podkreśla, że pomimo wykluczenia udziału osób trzecich, postępowanie w tej sprawie jest nadal prowadzone. W jego ramach szczególną uwagę planuje się poświęcić zapisom rozmów z numerem alarmowym 112, które są rejestrowane. To właśnie analiza tych rozmów będzie kolejnym etapem śledztwa.