Tragiczny wypadek drogowy pod Elblągiem: pijany 20-latek bez uprawnień prowadził samochód

W godzinach porannych niedzieli, 29 października, doszło do poważnego zdarzenia drogowego na trasie wojewódzkiej numer 510, w malowniczej miejscowości Lelkowo. Około trzeciej nad ranem, w ciemnościach nocy, młody mężczyzna utracił kontrolę nad swoim autem osobowym.

20-letni kierowca, siedzący za kierownicą samochodu Audi A6, stracił panowanie nad swoim pojazdem. W wyniku tego, zjechał na prawą stronę drogi i z impetem uderzył w drzewa rosnące przy jezdni. Co więcej, sprawca nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prócz tego, był on pod wpływem alkoholu. W organizmie miał stężenie alkoholu przekraczające promil.

Na pokładzie samochodu podróżowały również cztery inne osoby o wieku od 16 do 30 lat. Każdy z uczestników tego tragicznego zdarzenia odniósł obrażenia różnego stopnia. Po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej na miejscu wypadku, wszystkie ofiary zostały przewiezione do szpitali znajdujących się w Olsztynie, Bartoszycach oraz Elblągu.

Sytuację bada teraz policja z Braniewa, która próbuje ustalić przyczyny i okoliczności tego wypadku. Śledczy analizują wszelkie dostępne dowody, aby wyjaśnić jak doszło do tej tragicznej sytuacji.