Suzuki wjechało w dom w Karczowiskach Górnych

Rankiem, nieco przed godziną dziewiątą, na drodze numer 22 w Karczowiskach Górnych, doszło do nietypowego incydentu drogowego. Kierujący samochodem marki Suzuki wjechał bezpośrednio w stojące przy trasie budynku mieszkalnego. Wszystko skończyło się bez ofiar czy poszkodowanych.

Z relacji funkcjonariuszy policji pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 29-letni operator pojazdu marki Suzuki jechał z Elbląga w kierunku Jegłownika. Przed nim poruszał się samochód ciężarowy, którego kierujący planował skręcić w lewo i zjechać z drogi krajowej numer 22. W obawie przed kolizją z nadjeżdżającym Suzuki, postanowił on jednak nie podejmować manewru skrętu. Tymczasem kierowca Suzuki, stając przed perspektywą nieuniknionej kolizji z ciężarówką, podjął próbę uniknięcia stłuczki przez gwałtowny skręt na pobliską posesję, co skutkowało uderzeniem w ścianę domu.

Pomimo dramatyczności sytuacji okazało się, że pasażerowie Suzuki nie odnieśli żadnych obrażeń. Policja przeprowadza dochodzenie mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego incydentu drogowego, który najprawdopodobniej zostanie sklasyfikowany jako kolizja. Ostateczne rozstrzygnięcie sprawy może wymagać interwencji sądu, zwłaszcza że konsekwencje zdarzenia są poważne – uszkodzeniu uległy zarówno samochód, jak i ściana budynku mieszkalnego.

Miejsce zdarzenia na drodze numer 22 zostało tymczasowo zablokowane dla ruchu drogowego ze względu na prowadzone tam prace służb ratowniczych.