Strażacy gaszą pożar dachu w budynku wielorodzinnym w Krzewsku

Według informacji przekazanych przez asp. Macieja Krajnika, 24 stycznia, tuż przed godziną 12, służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wybuchu pożaru na dachu jednego z budynków mieszkalnych w miejscowości Krzewsko. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy natrafili na płonący dach, konkretnie jego poszycie znajdujące się w pobliżu szczytu budynku.

Po przeprowadzeniu pierwszych oględzin miejsca zdarzenia, strażacy doszli do wniosku, że prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zapalenie się szybu kominowego. Po lokalizacji źródła ognia, strażacy podjęli skuteczne działania mające na celu ugaszenie pożaru.

Następnie przystąpili do prac rozbiórkowych, podczas których usunięto część spalonej więźby dachowej. W wyniku tego zdarzenia, na szczęście nikt nie został ranny.

W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Krzewsk i Żurawca, a także zawodowi strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Na miejscu zdarzenia obecna była również policja.