Start rejestracji na XV Elbląski Bieg Piekarczyka – wydarzenie oczekiwane przez biegaczy

Dla wielu biegaczy z różnych stron kraju, nie tylko z Elbląga, jest to moment, na który czekali. Dzień dzisiejszy przynosi początek zapisów na Elbląski Bieg Piekarczyka w jubileuszowej, XV edycji. Warto się pospieszyć z rejestracją, aby skorzystać z tańszej ceny pakietu startowego.

Nie zwlekaj i zapisz się teraz!

9 czerwca to data, którą warto podkreślić w kalendarzu. To właśnie tego dnia na linii startu stanie wielu biegaczy nie tylko z Elbląga, ale całej Polski. Uczestnicy przybywają także co roku z zagranicy – Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Elbląski Bieg Piekarczyka jest znaczącym wydarzeniem w kalendarzu imprez sportowych. Główny Bieg na 10 km, Towarzyszący Bieg na 5 km oraz Mini Bieg Piekarczyka (dla dzieci i młodzieży do 14 lat) to dystanse, które łącznie przyciągają ponad tysiąc uczestników.

Jubileuszowa XV edycja to znaczna okazja zarówno dla organizatorów jak i dla zawodników oraz mieszkańców Elbląga. Chociaż jest dopiero styczeń, od jakiegoś czasu trwają przygotowania do Biegu Piekarczyka. Właśnie opracowywane są szczegóły dotyczące przebiegu wydarzenia. Ze względu na jubileusz, organizatorzy planują przygotować coś specjalnego, coś co zaskoczy i zachwyci mieszkańców. Jak wyznał Marek Kucharczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizatorzy liczą także na rekordową frekwencję. Po ogromnym zainteresowaniu w zeszłym roku, postanowiliśmy od razu zwiększyć podstawowy limit Mini Biegu Piekarczyka. W tej edycji 600 dzieci i młodzieży ma szansę wziąć udział w wydarzeniu – mówi.