Sprawczyni podpaleń wiat śmietnikowych w Elblągu zatrzymana przez policję

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odnotowali sukces, gdyż udało im się zatrzymać 35-letnią kobietę. Ta osoba jest podejrzewana o serię podpaleń wiat śmietnikowych na obszarze miasta Elbląg.

Informacje dotyczące tych incydentów oraz wezwania do poszukiwania świadków i potencjalnego sprawcy pojawiły się tydzień temu w mediach społecznościowych. Policja otrzymała wiele zgłoszeń mówiących o zniszczeniu wiat poprzez ich podpalenie. Większość z nich dotyczyła elbląskiego osiedla Nad Jarem.

Podczas minionej końcówki tygodnia, policjantom udało się zatrzymać kobietę, która była prawdopodobnym sprawcą tych aktów wandalizmu. W toku przesłuchania, 35-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów. Używając jako argument emocje spowodowane konfliktem z partnerem, usiłowała wyjaśnić swoje motywy.

Policja postawiła jej aż 11 zarzutów związanych z podpaleniem. Wobec podejrzanej skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie, a o jego przyznaniu zdecyduje sąd. Jeżeli zostanie uznana za winną uszkodzenia mienia poprzez podpalenie, może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.