Sensacyjny występ młodych tancerzy elbląskiego klubu EKT Jantar na Mistrzostwach Świata

Reprezentanci Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, Błażej Jezierski i Malwina Cybulska, osiągnęli znakomity wynik podczas Mistrzostw Świata w Rumunii. W kategorii Junior II obejmującej wiek 14-15 lat w stylu standardowym zajęli wysokie, siódme miejsce. To jest niebywałe osiągnięcie dla młodzieży z naszego miasta.

Mistrzostwa Świata Juniorów II ST miały miejsce w niedzielę, 5 listopada, na terenie Rumunii. Konkurencja była ogromna – w zawodach wzięła udział cała czołówka młodych tancerzy ze świata. Nasi rodacy, Błażej i Malwina, zaprezentowali bardzo dobre umiejętności taneczne. Są to niezwykle utalentowani tancerze, których talent rozwija się pod skrzydłami trenerów Michała Zacharewicza oraz Katarzyny Czyżyk. To daje nam pewność, że jeszcze nie raz usłyszymy o ich sukcesach.

Udział naszych reprezentantów w prestiżowych, światowych turniejach to nie tylko szansa na zdobycie cennego doświadczenia, ale przede wszystkim okazja do rywalizacji z czołowymi tancerzami z całego świata. Tego rodzaju wydarzenia wzmacniają pewność siebie naszych zawodników i utwierdzają ich w przekonaniu, że są w stanie osiągnąć sukces nawet w tak zaciętej rywalizacji. To wszystko przełoży się na podniesienie poziomu sportowego tancerzy z EKT Jantar – podkreśliła Magdalena Czarnocka-Kaptur, Prezes Stowarzyszenia Jantar Elbląg.

Podium Mistrzostw Świata Juniorów II ST zdominowała para tancerzy z Rumunii, srebrne miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Litwini.