Sądowy finał nieudolnej wymiany kół w samochodzie przez mężczyznę

Dość nietypowa sytuacja miała miejsce we wrześniu 2023 roku, kiedy to 38-letni mężczyzna postanowił na własną rękę wymienić koła w swoim volkswagenie passacie. Niestety, ale zaraz po zakończeniu tej operacji jeden z opon okazało się być tak źle zamocowany, że dosłownie wypadło podczas jazdy próbnej. W efekcie tego, samochód mężczyzny wjechał bezceremonialnie na teren prywatnej posesji, nie bacząc na stojące tam ogrodzenie.

Wydarzenia te miały miejsce w okolicach miejscowości Nowakowo. Kiedy na miejscu incydentu pojawiła się policja i poprosiła o dokumenty, okazało się, że 38-latek nie posiada prawa jazdy. Nie chodzi tu tylko o brak fizycznego dokumentu, ale ogólnie brak uprawnień do prowadzenia pojazdu.

W związku z powyższym, policjanci skierowali sprawę do sądu z wnioskiem o ukaranie mężczyzny. Obecnie wiemy już jak rozstrzygnięto tę sprawę. Sąd wymierzył karę dla 38-latka w postaci grzywny za spowodowanie kolizji drogowej, której wysokość wyniosła 1700 złotych. Dodatkowo, nałożono na niego półroczny zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów. Łamanie tego zakazu jest przestępstwem, za którym stoi kara pozbawienia wolności – podkreśla nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.