Rowerowy maraton Bażantarnia XC w Elblągu odbędzie się już w maju!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników dwóch kółek na rowerowy maraton Bażantarnia XC. Impreza odbędzie się 12 maja, a start zaplanowany jest na godzinę 11:00. Wydarzenie jest dedykowane nie tylko dorosłym, ale również młodzieży i najmłodszym. Udział w zawodach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszego zapisania się.

Podczas imprezy przewidziano różnorodne trasy przebiegające przez malownicze tereny leśne. Każdy uczestnik będzie miał możliwość sprawdzenia siebie na jednym z trasowych wyzwań. Dla najmłodszych (wiek 0-6 lat) przygotowano specjalną trasę „dziecięcą”. Trasa ta została tak zaprojektowana, aby była bezpieczna i dostosowana do możliwości najmłodszych. Dla dzieci w wieku 7-9 lat przewidziano trasę o długości 470 metrów, natomiast dla dzieci w wieku 10-12 lat – trasę o długości 940 metrów.

W kategorii dla osób powyżej 13 roku życia, organizatorzy przygotowali jedną, wspólną trasę o długości 6,3 km. Mężczyźni będą rywalizować w pięciu kategoriach wiekowych, natomiast panie będą miały do pokonania trasę w kategorii Open. Wszystkie trasy będą dobrze oznakowane i zabezpieczone, a na trasie obowiązywać będzie elektroniczny pomiar czasu.

Harmonogram zawodów przewiduje otwarcie biura zawodów o godzinie 10:00. O godzinie 10:45 odbędzie się otwarcie zawodów oraz odprawa techniczna. Następnie, o godzinie 11:00 rozpoczną się starty dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych, które potrwają do godziny 11:45. Po nich przewidziano starty indywidualne dla dorosłych. Dekoracja zwycięzców zaplanowana jest na godzinę 13:00.

Osoby chętne do udziału w maratonie mogą zgłaszać swoje uczestnictwo do piątku, 10 maja, do godziny 12:00 za pomocą dostępnego na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji formularza zgłoszeniowego.