Kolizja drogowa na ulicy Robotniczej w Elblągu – skrzyżowanie Matejki

W godzinach wieczornych, dokładnie o 21.00 w czwartek 25 kwietnia, na ulicy Robotniczej w Elblągu miała miejsce kolizja drogowa. Z powodu tego zdarzenia, ruch drogowy na tym odcinku był chwilowo zablokowany, aby umożliwić działanie służb ratunkowych.

Nieszczęśliwe zdarzenie rozegrało się na krzyżówce dwóch ulic – Robotniczej i Matejki. Kierujący pojazdem marki Ford, który wyjeżdżał z ulicy Matejki, nie zastosował się do zasady pierwszeństwa przejazdu. Spowodowało to zderzenie z innym samochodem tej samej marki, który poruszał się prawidłowo drogą główną – ulicą Robotniczą.

Mimo kolizji, żaden z uczestników tego niefortunnego incydentu nie doznał poważniejszych kontuzji. Na miejscu natychmiast pojawiły się odpowiednie służby: policja, straż pożarna oraz ekipa medyczna. Wszyscy zaangażowani w ten wypadek byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym na miejscu.

W wyniku pracy służb, ruch na ulicy Robotniczej był zawieszony przez około pół godziny. Po zakończeniu działań, droga została ponownie otwarta dla ruchu.