Road Safety Days: Elbląska policja i uczniowie edukują o bezpieczeństwie na przejściach dla pieszych

W ramach działań mających na celu promocję bezpiecznego poruszania się po drogach, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wraz z młodzieżą z klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu podjęli się akcji edukacyjnej. Rozdając ulotki na nowo utworzonym przejściu dla pieszych przy alei Grunwaldzkiej, przypominali o zasadach bezpieczeństwa, szczególnie zwracając uwagę na niebezpieczeństwo korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię.

Inicjatywa, która wpisuje się w program ROAD SAFETY DAYS (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), była także okazją do zaprezentowania specjalnego plakatu stworzonego przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Kampania ta skupia się na zwiększeniu świadomości dotyczącej bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

„Chcemy zaangażować społeczeństwo w tę kampanię. Chodzi o to, aby uświadamiać ludziom, jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię”, tłumaczy asp.szt. Agnieszka Kudosz z Wydziału Ruchu Drogowego.

W ramach akcji, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w kamizelkach odblaskowych dystrybuowali ulotki i plakaty na temat bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych.

„Bardzo niebezpieczne może być korzystanie z telefonu komórkowego zarówno przez kierującego pojazdem, jak i pieszego. Pieszy skupiający całą swoją uwagę na telefonie może niespodziewanie wejść pod nadjeżdżający pojazd. Dlatego szczególnie na przejściach dla pieszych powinniśmy zachować ostrożność”, przestrzega komisarz Wiktor Kaczmarek.