Podsumowanie weekendowych działań policji w Elblągu

W miniony weekend, elbląscy policjanci nie mogli narzekać na brak zajęć. Jak pokazuje podsumowanie, funkcjonariusze prewencyjni musieli interweniować aż 144 razy. W trakcie swoich działań, legitymowali na ulicach miasta 320 osób, z czego 13 mężczyzn trafiło do izby wytrzeźwień. Nałożyli również 21 mandatów karnych, udzielili 88 pouczeń oraz wystosowali dwa wnioski o ukaranie do sądu.

Natomiast policjanci z drogówki byli równie zajęci. Wylegitymowali 212 osób i przeprowadzili kontrolę 190 pojazdów. Wśród zatrzymanych kierowców, aż 132 przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym jeden motocyklista, który pędził aleją Jana Pawła II w Elblągu z prędkością 157 km/h. Zarówno on, jak i pięciu innych kierujących za swój wybryk zapłaciło utratą prawa jazdy.

Policjanci odnotowali także wydanie 102 mandatów, udzielenie 49 pouczeń oraz skierowanie do sądu aż 10 wniosków o ukaranie. Przy tym przeprowadzono badania alkomatem u 512 kierowców. Jeden z nich, mianowicie 33-letni mieszkaniec Krakowa, prowadził swego BMW pod wpływem 1,5 promila alkoholu. Został on zatrzymany na drodze S7 w pobliżu Kazimierzowa.

Pod koniec weekendu doszło do 23 kolizji i jednego wypadku drogowego, do którego doszło w piątek, 11 sierpnia 2023 roku na ulicy Bema. W wyniku nieostrożności kierowcy hondy, doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Ofiara na szczęście odniosła jedynie niewielkie obrażenia. Winny zdarzenia stracił prawo jazdy i teraz czeka go policyjne dochodzenie.