Plan rozwoju obszaru w sąsiedztwie Porta Mare: Nowy apartamentowiec i hotel w Elblągu

Istnieje potencjalna możliwość rozwoju terenów otaczających Porta Mare na Wyspie Spichrzów w Elblągu. Istnieje bowiem plan wzniesienia kompleksu mieszkaniowego oraz hotelu.

Nieruchomość zlokalizowana przy ulicy Warszawskiej 61 jest obecnie pod okiem Omega Asset Management, które ma zamiar stworzyć tu Riverside Apartments. Przewiduje się, że będzie to projekt obejmujący apartamenty inwestycyjne z miejscami do cumowania łodzi. Dodatkowym elementem tego przedsięwzięcia ma być hotel o standardzie trzy- lub czterogwiazdkowym, noszący międzynarodowy szyld.

Elbląg jest drugim po Bytomiu miastem, które oferuje inwestorom najwyższe zwroty z wynajmu mieszkań – blisko 7,5 procent. Jest to prawie dwa razy więcej niż mogą zaoferować inwestorom similarne projekty w stolicy kraju, Warszawie. Kubicki dodaje również, że prowadzone są rozmowy z międzynarodowymi sieciami hotelarskimi, które wyraziły zainteresowanie inwestowaniem w Elblągu. W planach jest postawienie dwóch oddzielnych budynków, z których jeden będzie apartamentowcem składającym się z 100 mieszkań do wynajęcia (o metrażu od 28 do 48 m kw.), a drugi hotelem oferującym od 80 do 90 pokoi. Kubicki wyraził także nadzieję na „współpracę z lokalnym inwestorem, któremu zależy na dodaniu do swojego portfolio hotelu z lokalnym szyldem”. Prace nad projektem mogą ruszyć za 10-15 miesięcy.

Ważne jest jednak podkreślenie, że pierwotnie sprzedaż gruntu, na którym ma stanąć budynek, została zablokowana przez ministra infrastruktury. Ostatecznie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przychylił się do stanowiska władz Elbląga i uchylił decyzję ministra. W sprawie pozwolenia na budowę apartamentowca w tym miejscu, pytania zostały skierowane do Urzędu Miejskiego.