Czołowi gracze z branży hotelarskiej pragną zainwestować w nowy hotel w Elblągu

Planowanie jest zaawansowane: nowy hotel ma powstać w Elblągu przy ulicy Warszawskiej, tuż obok biurowca Porta Mare, który jest obecnie w trakcie budowy. Jak zapewnia Michał Kubicki, prezes firmy Omega Asset Management, hotel będzie działał pod marką o międzynarodowym renomie i nie brakuje globalnych gigantów branży hotelarskiej, którzy są zainteresowani tym projektem.

Na terenie przy ulicy Warszawskiej 61 firma Omega Asset Management planuje również realizację projektu Riverside Apartments. Na terenie tego kompleksu mieszkalnego znajdą się apartamenty inwestycyjne, które będą posiadały miejsca umożliwiające cumowanie łodzi. Tuż obok Riverside Apartments ma powstać wspomniany hotel, który ma spełniać standardy trzy- lub czterogwiazdkowe.

Projekt ten znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Porta Mare – wysokiego na sześć pięter budynku klasy A, oferującego ponad 11 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Ten imponujący obiekt powstaje w ramach programu Fabryka.

Działka przeznaczona pod projekt Riverside Apartments i nowy hotel położona jest nad rzeką Elbląg, w pobliżu Wyspy Spichrzów. Jak podkreśla Michał Kubicki, wielkość tej działki umożliwiła planowanie na niej zarówno kompleksu apartamentowego, jak i hotelu. Obecnie prowadzone są rozmowy z kilkoma międzynarodowymi sieciami hotelarskimi, które są zainteresowane inwestycją na tym terenie.

Elbląg jest atrakcyjny dla inwestorów z branży nieruchomości – jest to drugie po Bytomiu miasto w Polsce, które gwarantuje najwyższe zwroty z najmu mieszkań, a mianowicie prawie 7,5%. To niemal dwa razy więcej niż w przypadku Warszawy – zaznacza prezes Omega Asset Management.

Wizja projektu zakłada budowę dwóch oddzielnych budynków. W budynku mieszkalnym Riverside Apartments powstanie około 100 apartamentów o powierzchniach od 28 do 48 metrów kwadratowych. Ponieważ Elbląg jest tak atrakcyjny dla wynajmujących, prawdopodobnie te apartamenty będą dostępne do wynajęcia.

Nowy hotel, który ma powstać obok Riverside Apartments, prawdopodobnie będzie miał od 80 do 90 pokoi i będzie spełniał standardy trzy- lub czterogwiazdkowe. Pomimo że sektor hotelarski wciąż odradza się po skutkach pandemii, finansowanie nowych projektów wciąż jest wyzwaniem. Dlatego Michał Kubicki, prezes Omega Asset Management, poszukuje lokalnego inwestora, który chciałby dodać do swojego portfolio hotel działający pod globalnym szyldem.

Projekt jest jeszcze na początkowym etapie. Według najbardziej optymistycznych scenariuszy, prace budowlane mogą rozpocząć się za około 10-15 miesięcy.