Piesze wydarzenie charytatywne w Elblągu: Bieg na 6 Łap organizowany przez schronisko OTOZ Animals

W pierwszym dniu czerwca, dokładnie o godzinie jedenastej, miłośnicy czworonogów z Elbląga zbiegną się na ul. Królewieckiej 233. To tam, w schronisku OTOZ Animals, rozpocznie się Bieg na 6 Łap. Organizatorzy ograniczyli liczbę uczestników do 30 osób, a większość z nich będzie mieć okazję do spaceru z dużymi psami. Niektóre ze zwierząt mogą być silne i ciężkie do prowadzenia, a nawet potrafią „dać w kość”.

Otwarcie rekrutacji na to niecodzienne wydarzenie nastąpiło 18 maja 2024 roku. Zapisy są przyjmowane do godziny 15 w piątek poprzedzający bieg (31 maja), bądź aż do momentu zgłoszenia pełnej puli 30 uczestników.

Planowany marsz z psami rozpocznie się od schroniska OTOZ Animals i będzie prowadził do polany Margitka, a następnie z powrotem. Całkowity dystans to około 5 kilometrów, a trasa prowadzi malowniczymi ścieżkami Bażantarni.

W wydarzeniu mogą brać udział tylko osoby dorosłe, zdrowe i w dobrej kondycji fizycznej. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć jedynie jako osoby towarzyszące. Psy zostaną przypisane wyłącznie pełnoletnim osobom, które zgłosiły swoje uczestnictwo. Wszystkie zgłoszenia przyjmowane są od 18 maja 2024 roku poprzez profil facebookowy wydarzenia lub e-mail, a wgłoszenia złożone po godzinie 15:00 dnia 31 maja 2024 lub po przekroczeniu limitu 30 osób nie będą uwzględnione.

Podczas imprezy obowiązują pewne reguły: nie wolno przynosić ostrych czy szklanych przedmiotów, a karmienie psów jest możliwe tylko suchą karmą. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu w dowolnym momencie.