Otwarcie nowego skrzyżowania na ulicach Elbląga

Ratusz w Elblągu umożliwił mieszkańcom korzystanie ze świeżo oddanego do użytku skrzyżowania, które łączy ulice Związku Jaszczurczego i Grunwaldzką. Od teraz również kierowcy mają możliwość korzystania z tej części infrastruktury drogowej.

W ramach przeprowadzonej inwestycji wybudowano 250 metrów świeżego asfaltu wraz z dedykowanymi chodnikami dla pieszych. Prace obejmowały również renowację zatoki autobusowej na alei Grunwaldzkiej oraz instalację nowej sygnalizacji świetlnej.

Koszt całkowity tej inwestycji wyniósł 3,8 miliona złotych, z czego połowę kosztów pokryto dzięki dofinansowaniu ze Skarbu Państwa jako część funduszy przeznaczonych na rozwój dróg – wyjaśnia Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski. Podczas realizacji projektu uwzględniono także sugestię dotyczącą przeniesienia przejścia dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej, co ma na celu poprawę bezpieczeństwa.

Prace remontowe ruszyły w kwietniu bieżącego roku. Chociaż droga jest już dostępna dla użytkowników, prace remontowe nie zostały jeszcze zakończone. Nadal trwają prace przy chodnikach, ścieżkach rowerowych oraz zatokach autobusowych – informuje Waldemar Babiński, kierownik budowy.

Początkowo planowano utworzenie nowego ronda w tym miejscu, jednak ze względu na obecność stacji paliw po drugiej stronie ulicy, zmieniono założenia inwestycji. Nie było bowiem wystarczającej przestrzeni na realizację tak dużego projektu. Ostatecznie zdecydowano się na skrzyżowanie z prawoskrętem łączącym ulicę Związku Jaszczurczego z Grunwaldzką.