Ograniczenia w dostawie wody w okolicach Elbląga z powodu prac na sieci wodociągowej

Spółka EPWiK Sp. z o.o. chce poinformować mieszkańców, że od 19 do 23 lutego, podczas nocnych godzin od 23:00 do 5:00 rano, mogą wystąpić problemy z dostępem do wody. Jest to spowodowane planowanymi pracami, które mają miejsce na sieci wodociągowej prowadzonej przez Centralny Wodociąg Żuławski. W wyniku tego, odbiorcy z niektórych miejscowości mogą doświadczyć spadków ciśnienia wody lub nawet całkowitego braku dostawy.

Miejscowości, które mogą być dotknięte tymi problemami, to: Adamowo, Adamowo-Osiedle, Bielnik Drugi, Batorowo, Cieplice, Helenowo, Janowo, część Kazimierzowo, Kępa Rybacka, Kępiny Wielkie, część Nowakowo, Nowe Batorowo, Nowotki, Władysławowo oraz ulice Nizinna 23, 46, 48, 48a i 50 w Elblągu.

Prace są zaplanowane na godziny od 23:00 do 5:00 rano, ale ten czas może ulec skróceniu lub wydłużeniu. Komunikat o płukaniu sieci wodociągowej przez „CWŻ” w Nowym Dworze Gdańskim umieszczony jest na ich stronie internetowej.

Mimo staranności wykonania prac, mogą one spowodować tymczasowe pogorszenie jakości wody. W przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości, mieszkańcy są proszeni o kontakt ze Pogotowiem Technicznym pod numerem telefonu 994.

EPWiK Sp. z o.o. pragnie przeprosić za wszelkie niedogodności wynikające z ewentualnych utrudnień w dostawie wody.