Nowa trasa w Parku Dolinka na jesienną edycję Biegów na Orientację

Nadszedł czas na jesienną edycję popularnej imprezy sportowej – Biegów na Orientację. Z radością przekazujemy informację, że tym razem uczestnicy będą mieli możliwość aktywnego relaksu na premierowej trasie umiejscowionej w Parku Dolinka. Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w sobotę, 28 października, o godzinie 15:00.

Z przyzwyczajenia organizatorzy każdego wydarzenia dostosowują ścieżkę do wieku zawodników jak również ich doświadczenia w orientacyjnym bieganiu. W ramach całorocznego sezonu zostaną przeprowadzone 4 wydarzenia, z których każde przypada na inną porę roku. Uczestnicy rywalizują o medale, które są przydzielane w kilku kategoriach, takich jak: kobiety, mężczyźni, dzieci (z podziałem na grupy wiekowe) oraz rodziny.

Serdecznie zachęcamy do udziału zarówno całe rodziny, jak i pojedyncze osoby czy grupy znajomych. Możliwe jest nie tylko bieganie, ale też chodzenie czy spacerowanie z kijkami. Regulamin jest niezwykle prosty, a głównym celem jest pokonanie trasy poprzez odnalezienie ukrytych w parku punktów kontrolnych, do czego służy pomocnicza, szczegółowa mapa.

Organizatorem cyklicznej imprezy Biegów na Orientację jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Elbląski Klub Orienteeringu Gryf.

Punkt startowy to amfiteatr w Parku Dolinka o godzinie 15.00. Zapisy do udziału będą prowadzone na miejscu w dniu 28 października (sobota), a uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.