Nietrzeźwy kierujący hulajnogą elektryczną zderzył się z sygnalizatorem świetlnym

W miniony poniedziałek, dokładnie 9 października 2023 roku, funkcjonariusze policji mieli do czynienia z nietypową interwencją. Zgłoszenie dotyczyło kolizji drogowej, w której uczestniczył użytkownik hulajnogi elektrycznej. Mężczyzna, jadący pojazdem na jednym z elbląskich skrzyżowań przy ulicy 12 Lutego, uderzył w słup sygnalizatora świetlnego około godziny 17.

Niezwykłe okoliczności zdarzenia sprawiły, że na miejsce wezwano policjantów z wydziału ruchu drogowego. Działania podjęte przez funkcjonariuszy prawie natychmiast ujawniły, że 39-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu alkomatem wynik pokazał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie kierującego hulajnogą.

Na szczęście, pomimo dramatycznie brzmiących okoliczności, mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń. Niemniej jednak, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. W związku z powyższym, policjanci przypominają o konieczności trzeźwości i ostrożności podczas korzystania z hulajnóg elektrycznych.