Modernizacja placu katedralnego w Elblągu zakończona na czas: Koszt to blisko 240 tys. zł

W centrum Elbląga nieopodal majestatycznej katedry św. Mikołaja zakończyły się prace remontowe na placu katedralnym, które pochłonęły prawie 240 tysięcy złotych. To miejsce już od najbliższego piątku aż do niedzieli stanie się tłem dla muzyki na żywo, zapewnianej przez atrakcje muzyczne Dni Elbląga.

Zadania remontowe, sfinansowane przez miasto Elbląg, zostały powierzone lokalnej firmie – Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej (EPGK). Firma ta przeprowadziła gruntowne odnowienie nawierzchni, wykonanej z kostki kamiennej i klinkierowej, zajęła się także renowacją studzienek deszczowych oraz naprawą ławek publicznych. EPGK udzielało odpowiedzi na pytania społeczności, czy pracownicy firmy zdążą zakończyć zaplanowane prace przed zbliżającymi się Dniami Elbląga. Odpowiedź brzmiała twierdząco i została potwierdzona na stronie EPGK na Facebooku.

Całościowy koszt revitalizacji placu katedralnego wyniósł dokładnie 238 tysięcy złotych. Prace zostały przeprowadzone dziesięć lat po ostatniej dużej rewitalizacji tego miejsca. Wtedy to, za kwotę 1,4 miliona złotych, sfinansowaną w 70% ze środków unijnych, powstała fontanna posadzkowa, gra planszowa oraz interaktywna tablica informacyjna. W ramach tego samego projektu zmodernizowano również wieżę katedry św. Mikołaja, dodając do niej taras widokowy. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ponad 3 miliony złotych.

W najbliższy piątek, 21 czerwca, plac Katedralny zamieni się w centrum wydarzeń Dni Elbląga. Główna scena festiwalu będzie tam stać aż do niedzieli, gwarantując mieszkańcom i gościom miasta serię koncertów.