Michał Missan, prezydent Elbląga, powołał Sylwię Bożyk na stanowisko pełnomocniczki ds. dzieci i młodzieży

Prezydent Elbląga, Michał Missan, właśnie dokonał kolejnego kroku w realizacji zawartego wiosną kontraktu z mieszkańcami miasta. Wybrał pełnomocniczkę ds. dzieci i młodzieży, powierzając to zadanie Sylwii Bożyk.

Sylwia jest absolwentką Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu, gdzie ukończyła studia ekonomiczne ze specjalnością media społecznościowe w biznesie. Aktualnie kontynuuje naukę na kierunku menadżersko-prawnym, specjalizując się jako menadżer usług publicznych. Od ponad roku związana jest zawodowo z Urzędem Miejskim w Elblągu, pracując w departamencie promocji i turystyki jako specjalistka ds. mediów społecznościowych. Współtworzyła projekt Grota Miejscówka i aktywnie uczestniczyła w działaniach skierowanych do młodych mieszkańców miasta.

W roli pełnomocniczki ds. dzieci i młodzieży, Sylwia ma zamiar stać się łącznikiem pomiędzy młodymi elblążanami a władzami miasta. Jej obowiązki będą obejmować koordynację wszelkich działań skierowanych do poprawy warunków życia dzieci i młodzieży, inicjowanie programów wspierających oraz reprezentowanie prezydenta miasta w kontaktach z różnymi organizacjami i instytucjami. Ponadto, będzie sprawować opiekę nad Młodzieżową Radą Miasta. W swojej pracy może liczyć na wsparcie wszystkich departamentów Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz miejskich instytucji.

Kontakt z pełnomocniczką ds. dzieci i młodzieży jest możliwy bezpośrednio w Ratuszu Staromiejskim (parter, pokój nr 4), mailowo ([email protected]) lub telefonicznie pod numerem (55) 239 34 32. Można również pisać wiadomości za pośrednictwem Messengera, na profil Miasto Elbląg.