Marszobiegi z orientacją w Parku Modrzewie – druga runda atrakcyjnego wydarzenia

W poprzednią niedzielę, po godzinach południowych, Park Modrzewie stał się areną drugiej rundy z sześciu zaplanowanych w ramach marszobiegów na orientację. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, przyciągając ponad 60 uczestników. Chociaż krótkotrwała burza mogła nieco odstraszyć potencjalnych zawodników, to jednak udało się przeprowadzić imprezę podczas dogodnej przerwy pogodowej. Najliczniej startowały rodziny, co było jednym z głównych celów organizatorów. W sumie do rywalizacji stanęło 23 zespoły, składające się głównie z rodzin.

W kategorii łatwej, przeznaczonej dla rodzin, na podium stanęli:

1. Rodzina BALEWSKICH
2. Rodzina CZERKAWSKICH
3. Rodzina BORKOWSKICH

Z kolei w kategorii trudnej najlepsi okazali się:

1. Sławomir JAKSZEWICZ
2. Andrzej ZIÓŁKOWSKI
3. Michał BALEWSKI

Mimo iż wyniki były istotne, najważniejszym celem zawodów było przyjemne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu, rekreacja oraz edukacyjna zabawa. Miarą czasu było wykorzystanie elektronicznego systemu SPORT-IDENT. Po dotarciu do mety i zaliczeniu wszystkich punktów, uczestnicy mieli możliwość natychmiastowego odczytu i wydruku rezultatów biegu lub marszu. Po zawodach odbyło się losowanie nagród rzeczowych, a także każdy z zawodników mógł liczyć na coś słodkiego, za co odpowiedzialna była Janka Banach z EKO GRYF, organizator zawodów, we współpracy z Departamentem Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. Wydarzenie zostało sfinansowane z budżetu obywatelskiego.

Do końca sezonu przewidziane są jeszcze cztery rundy: 02 czerwca, 07 lipca, 04 sierpnia i 22 września. Osoby, które wezmą udział w co najmniej czterech rundach, mogą liczyć na pamiątkowy medal. Dlatego osoby debiutujące mają teraz szansę na zdobycie go tylko w przypadku udziału we wszystkich nadchodzących zawodach. Wszystkich chętnych zachęcamy do wzięcia udziału w tych przyjemnych dla każdego marszobiegach. Jest to idealna forma relaksu, dostępna dla każdego – nawet dla mam i tatusiów z małymi dziećmi w wózkach czy na rękach. Wystarczy przyjść i się zapisać.