Jak minął weekend na drogach w regionie?

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend i zdarzenia, które miały miejsce podczas jego trwania. Zatrzymano bowiem kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich poruszało się rowerami, ostatni natomiast motorowerem. 

Jak informuje nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu, pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w piątek około godziny 16:00. Przy ulicy Mazurskiej policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który kierował rowerem. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma on w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Zgodnie z taryfikatorem ukarany on został mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Kolejnego dnia funkcjonariusze zatrzymali kierowcę motoroweru. 32-latek jechał nim, mimo że w organizmie miał 0,5 promila alkoholu. Okazało się również, że ma on zakaz kierowania wszelkimi pojazdami obowiązujący do 2026 roku, a przy sobie zawiniątko z suszem roślinnym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdy okazało się, że miał on przy sobie marihuanę. 

Niemal chwilę po tym zdarzeniu, do kontroli zatrzymali 31-latka, kierującego rowerem. Otrzymał on mandat 2,5 tysiąca złotych za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego 1,76 promila alkoholu. Ponadto został on również zatrzymany za zawiniątko z suszem marihuany. Za posiadanie środków odurzających mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.