Interwencje związane ze środkami odurzającymi

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Elblągu przeprowadzili ostatnio interwencje związane ze środkami odurzającymi. W pierwszym przypadku zatrzymano 35-latka, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. Zatrzymano również 33-latka, u którego ujawniono marihuanę. 

Do pierwszej sytuacji, podczas której zatrzymano 35-letniego kierowcę bmw doszło przy ulicy Wiejskiej.  Policjanci zbadali podczas kontroli mężczyznę na zawartość alkoholu. Badanie wykazało, że nie spożywał on wcześniej alkoholu. Dziwne zachowanie kierowcy oraz fakt, że przyznał się do słyszenia głosów w głowie, skłoniło funkcjonariuszy, aby przewieźć go do szpitala. Tam okazało się, że 35-latek jest pod wpływem amfetaminy i marihuany. 

Policjanci prowadzili niedawno również interwencję na targowisku miejskim, gdzie zauważono dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze podczas legitymowania wyczuli od nich woń marihuany. Dalsze czynności ujawniły u jednego z nich woreczek z suszem roślinnym. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to marihuana. 33-latek trafił do aresztu, grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.